Skuteczne leczenie chrypki, bólu krtani i innych problemów z głosem podczas zdrowotnych pobytów
Głos ludzki jest kluczowym czynnikiem pozwalającym w prawidłowy sposób funkcjonować w społeczeństwie, problemy zdrowotne związane z aparatem mowy mogą wprowadzać dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, a nawet całkowicie uniemożliwić skuteczną komunikację. Właśnie ze względu na potrzebę kompleksowej diagnostyki i profesjonalnego leczenia powstało wiele skutecznych metod przywracania pełni funkcjonalności głosu, w tym turnusy rehabilitacji głosu, ukierunkowane na przywrócenie pełni prawidłowych funkcji tego narządu.
Problemy z głosem, przewlekła chrypka, kłopoty z mówieniem, przemęczenie narządu mowy, przewlekły ból, a nawet całkowity bezgłos to problemy z którymi boryka się wiele osób, zarówno zawodowo pracujących głosem, jak i tych, których krtań i struny głosowe z jakiegoś powodu zostały narażone na uszkodzenie bądź przeciążenie. Źródeł chorób i dysfunkcji aparatu mowy może być wiele.
Wszystkie dysfunkcje narządu mowy wprowadzają dyskomfort, utrudniając codzienne funkcjonowanie osób dotkniętych chorobą, problemy z głosem odbijają się szczególnie na aspekcie
życia społecznego utrudniając komunikację lub w najgorszym przypadku całkowicie ją uniemożliwiając.
W przypadku wystąpienia bólu, dyskomfortu w mówieniu lub innych problemów związanych z aparatem mowy należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem foniatrą lub innym ośrodkiem otolaryngologicznym świadczącym usługi z zakresu leczenia narządu głosu. Po szczegółowych badaniach i postawieniu diagnozy należy jak najszybciej wdrożyć leczenie i rehabilitację narządu mowy, która z reguły jest dość długotrwała.
Ciekawą alternatywą kompleksowej terapii ukierunkowanej na leczenie i regenerację narządu głosu są wszelkiego rodzaju turnusy foniatryczne i pobyty zdrowotne z zakresu rehabilitacji narządu mowy. Pobyt w takim ośrodku pozwala na kompleksową opiekę całodobową, co w dużym stopniu pozytywnie przekłada się na jakość leczenia i szybkość powrotu do zdrowia, szczególnie w przypadku zaawansowanych dolegliwości.
Turnusy rehabilitacji narządu mowy zalecane są dla wszystkich osób borykających się z przewlekłymi problemami narządu mowy. Tego typu pobyty w szczególności jednak rozważyć powinny osoby zawodowo pracujące głosem, których aparat mowy jest znacznie bardziej narażony na wszelkiego rodzaju przeciążenia i uszkodzenia, w takiej grupie są m.in. nauczyciele, dziennikarze, wokaliści, aktorzy, lektorzy, przewodnicy, mówcy i wiele innych.
Jednym z ośrodków oferujących kompleksowe leczenie narządu głosu pod okiem doświadczonych specjalistów jest Fundacja SWP Zdrowie, zlokalizowana w północno-wschodniej części Polski w urokliwym miasteczku Ostróda, w województwie warmińsko-mazurskim. Placówka dysponuje profesjonalnym zapleczem medyczno-terapeutycznym oraz wykształconą kadrą lekarzy, fizjoterapeutów, logopedów i psychologów z wieloletnim doświadczeniem. Bazą noclegową jest dwugwiazdkowy Hotel Dom Polonii** zlokalizowany w tym samym budynku. Ośrodek jest jedyną placówką świadczącą tego typu turnusy i pobyty zdrowotne w regionie.
Ośrodek SWP Zdrowie oferuje pobyty ukierunkowane na rehabilitację narządu mowy, zarówno prywatne, jak i dofinansowane przez ZUS. Turnus rozpoczyna i kończy się badaniem lekarskim, podczas którego oceniany jest stan zdrowia, na jego podstawie zaś lekarze i fizjoterapeuci dobierają indywidualny cykl leczniczo-terapeutyczny, obejmujący różnorodne zabiegi i ćwiczenia.
Program pobytu obejmuje m.in. ćwiczenia emisji głosu, trening logopedyczny oraz zabiegi z zakresu fizyko i kinezyterapii, w tym: terapia manualna głosu, galwanizacja/jonoforeza krtani, inhalacja lekowa, a także wsparcie psychologiczne i wiele innych udogodnień. Dodatkowym atutem jest lokalizacja ośrodka, który usytuowany jest w sercu Mazur Zachodnich.
Komentarzy (0)