Zarezerwuj pobyt w

Uzdrowisko Kopalnia Soli Wieliczka

Park Kingi 1 bud. I, Wieliczka Zobacz na mapie
Brak opinii na podstawie 0 opinii
0/5
100% guests recommend

Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” to niezwykłe miejsce na skalę światową, zajmujące się leczeniem schorzeń górnych i dolnych dróg oddechowych w unikatowym mikroklimacie podziemnych komór solnych. W XIX wieku doktor Feliks Boczkowski zauważył, że górnicy pracujący w wielickiej kopalni rzadko zapadają na choroby układu oddechowego. Obserwacje doktora Boczkowskiego pogłębił i wykorzystał w praktyce profesor Mieczysław Skulimowski.

W roku 1964 uruchomił na V poziomie Kopalni Soli „Wieliczka” pierwsze na świecie podziemne sanatorium „Kinga”. Osobom z dolegliwościami dróg oddechowych zaproponował subterraneoterapię, czyli nowatorską metodę leczniczą wykorzystującą specyficzny mikroklimat podziemnych komór solnych. W roku 2011 Kopalnia Soli „Wieliczka” otrzymała status pierwszego w Polsce podziemnego sanatorium uzdrowiskowego. Działalność Uzdrowiska realizowana jest w oparciu o najlepsze wzorce współczesnej medycyny i przy współpracy światowych autorytetów naukowych.

Kuracjusze korzystający z dobrodziejstw podziemnego mikroklimatu odczuwają znaczną poprawę w funkcjonowaniu układu oddechowego, rzadziej zapadają na infekcje, rzadziej też cierpią na napady duszności czy kaszlu. Pobyt w Uzdrowisku Kopalnia Soli „Wieliczka” poprawia również ogólne samopoczucie, relaksuje i wycisza. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty pobytów rehabilitacyjno-leczniczych.

Działalność Uzdrowiska Kopalni Soli „Wieliczka” jest prowadzona głównie z myślą o osobach cierpiących na schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych, takie jak:

● astma oskrzelowa;
● przewlekła obturacyjna choroba płuc;
● nawracające choroby nosa, zatok, gardła i krtani;
● przewlekłe zapalenia oskrzeli i płuc;
● schorzenia o podłożu alergicznym.

Udogodnienia kurortu

Inhalacje
Masaże lecznicze
Masaże relaksujące
Zabiegi lecznicze
Zabiegi relaksacyjne
Zameldowanie 12:00 pm
Zarezerwuj 12:00 pm

Ranking

0/5
Brak opinii
na podstawie 0 opinii

Opinie

Doskonałe miejsce
0
Bardzo dobrze
0
Przeciętnie
0
Słabo
0
Odradzam
0

Oceny

Zabiegi
0 /5
Personel
0 /5
Pokoje
0 /5
Wyżywienie
0 /5
Atrakcje
0 /5
0 opinii o kurorcie - Skala od 1 do 0

Dodaj swoją opinię

Zarezerwuj teraz