Zarezerwuj pobyt w

UZDROWISKO KRAKÓW SWOSZOWICE

Kąpielowa 70, Kraków Zobacz na mapie
Doskonałe miejsce 6 komentarzy
4.7/5
100% guests recommend

Uzdrowisko Kraków Swoszowice to jedyne w Polsce Uzdrowisko i jedno z niewielu w Europie, które funkcjonują na obszarze dużej aglomeracji miejskiej. Jego położenie na terenie Krakowa – perły polskich miast – gwarantuje turystom niezapomniane wrażenia.

Czekają na nich liczne atrakcje kulturalne, rozrywkowe i turystyczne. Lokalizacja uzdrowiska w południowo-wschodnich granicach miasta, obejmująca zabytkowy Park Zdrojowy, tereny leśne oraz zielony pas rzeki Wilgi, powoduje, że Swoszowice są także idealnym miejscem rekreacji i wypoczynku.

Kuracjuszy do krakowskiego uzdrowiska przyciąga jednak nie tylko bliskość niepowtarzalnych zabytków czy mnogość imprez kulturalnych, ale coś innego, coś zdecydowanie bardziej unikatowego – wody siarczkowe.

Proponuje pacjentom nowoczesne metody rehabilitacji skojarzone z dobroczynnym działaniem surowców naturalnych w formie spersonalizowanych terapii indywidualnych z fizjoterapeutą.

Uzdrowisko Kraków Swoszowice, choć małe i nietypowo położone, przyciąga swoim kameralnym klimatem i spokojem. Nie znajdziemy tu zatłoczonych deptaków, a zaciszny Park Zdrojowy pełen pomników przyrody.

Miejsce to może sprawić, że na chwilę zapomnimy o bliskości granic wielkiego miasta, ale wypoczęci i w dobrej formie zawsze możemy z jego licznych atrakcji korzystać – tylu rozrywek kulturalnych i zabytków próżno szukać w innych gminach uzdrowiskowych.

Pacjenci Uzdrowiska Swoszowice mają je w zasięgu ręki, kilkanaście minut jazdy komunikacją miejską, a trzeba dodać, że aktualnie finalizowana jest budowa szybkiego i wygodnego połączenia z samym centrum miasta.

Nie będzie zatem przesadnym stwierdzenie, że Swoszowice wspaniale łączą nowoczesną medycynę, bogactwo natury i atmosferę królewskiej historycznej i kulturalnej stolicy Polski.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA KURACJUSZY

Jakiego rodzaju schorzenia leczy uzdrowisko?

Schorzenia kręgosłupa
Schorzenia reumatologiczne
Schorzenia kończyny górnej
Schorzenia kończyny dolnej

Czy uzdrowisko wykorzystuje w lecznictwie surowce naturalne?

Tak, wody siarczana. W lecznictwie stosowane są zabiegi z balenoterapii.

Czy w obiekcie można płacić kartą?

Tak, obiekty akceptują płatność kartą.

Udogodnienia kurortu

Kąpiele zdrowotne
Masaże lecznicze
Masaże relaksujące
Parking
Wody lecznicze
Zabiegi lecznicze
Zabiegi relaksacyjne
Zabiegi z zakresu balneoterapii
Zabiegi z zakresu fizykoterapii
Zabiegi z zakresu rehabilitacji ruchowej
Pokaż wszystko

Profil leczniczy obiektu

choroby reumatologiczne
dysfunkcja narządu ruchu
pobyty lecznicze
wypoczynek
Zameldowanie nie dotyczy
Zarezerwuj nie dotyczy

Ranking

4.7/5
Doskonałe miejsce
na podstawie 6 komentarzy

Opinie

Doskonałe miejsce
1
Bardzo dobrze
5
Przeciętnie
0
Słabo
0
Odradzam
0

Oceny

Zabiegi
4.8 /5
Personel
4.7 /5
Pokoje
4.8 /5
Wyżywienie
4.5 /5
Atrakcje
4.5 /5
6 komentarzy - Skala od 1 do 6
Anna R
09/09/2019

4.6 "siarka ok "

Polecam sanatorium, bo ma świetną i mocną siarkę (więcej niż Busko), jest w ładnym ogrodzie, dookoła spokój, cisza. Bardzo dobre miejsce dla osób z problemami ze stawami czy problemami z narządami ruchu. Miły personel, doskonałe zabiegi, a przecież chyba po to się głównie przyjeżdża. Jedzenie średnie i trochę trąci "komuną" ale jeśli chcemy wypocząć i leczyć się w spokoju, to dobre miejsce. Czysto. Profesjonalni lekarze. W niczym na szczęście nie przypomina Ciechocinka z imprezami :). Miejsce dla osób naprawdę chorych.
Pokaż wszystko
Zbigniew Jankowski
07/09/2019

4.6 "polecam "

Cisza, spokój, pięknie. A po pół godzinie jazdy samo centrum pięknego Krakowa.
Urszula Moksa
07/09/2019

4.8 "dobry standard "

Zabiegi stacjonarne - miły, uśmiechnięty i profesjonalny personel, zawsze chętny do pomocy -- budynek czysty i zadbany -- byłam i pewnie nie raz jeszcze będę bo zabiegi stawiają na nogi
Magda Lenik
07/09/2019

4.6 "ciekawe miejsce"

Można karnety wykupić i zrobić prezent super, ładnie oprawione wizualnie.
ELŻBIETA Stus
07/09/2019

4.4 "można polecić "

Narazie wymaga jeszcze nakładów ale potencjał jest doskonaly
Eugeniusz Siwek
07/09/2019

5.0 "bardzo dobre uzdrowisko"

Aktualnie jesteśmy z żoną trzeci raz w Sanatorium Swoszowice i jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z zabiegów , jak również z obsługi poczynając od recepcji , pielęgniarek , dr Surówkę , po obsługę pań od poszczególnych zabiegów. Również wyżywienie jest bardzo smaczne i wystarczające , obsługa kuchni b.dobrze się sprawuje. Dodatkowo warunki bytowe są dobre , tym bardziej , że mieszkanie w budynku głównym ma swoje plusy , gdyż dla osób z problemami ruchu jest komfort , bo wszędzie jest blisko.Dlatego planujemy w przyszłym roku ponownie przyjechać do Swoszowic , gdyż dotychczasowe pobyty skutkowały znaczną poprawą naszego zdrowia. Życzymy , aby Uzdrowisko się rozwijało i zwiększało swoje "moce przerobowe" dla dobra kuracjuszy i oczywiście dla satysfakcji załogi i właścicieli.Maria i Eugeniusz .
Pokaż wszystko

Dodaj swoją opinię

Zarezerwuj teraz