Zarezerwuj pobyt w

Szpital Uzdrowiskowy “Jagusia”

ul. Słoneczna 17, Kudowa - Zdrój Zobacz na mapie
Brak opinii na podstawie 0 opinii
0/5
100% guests recommend

Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci „Jagusia” położony jest w sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Uzdrowisko stanowią dwa piękne budynki połączone ze sobą ciekawym architektonicznie korytarzem. Jeden z nich oferuje bazę noclegową (pokoje dziecięce) oraz opiekę medyczną. Drugi budynek to szkoła z dwiema świetlicami, biblioteką, pracownią komputerową, pracownią multimedialną, salą gimnastyczną oraz przytulna jadalnią.

Do dyspozycji małych kuracjuszy oddajemy również mini park z placem zabaw i boiskiem. W tak przyjaznym otoczeniu i niemal rodzinnej atmosferze dzieci zapominają o chorobie i problemach, a dzięki temu szybciej wracają do zdrowia.

Szpital Uzdrowiskowy Jagusia w Kudowie – Zdroju prowadzi leczenie uzdrowiskowe dzieci w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia Szpitalne leczenie uzdrowiskowe dzieci od 3 do 18 roku życia trwa 27 dni i jest bezpłatne.

W “Jagusi” działa Zespół Szkół przy Szpitalu Uzdrowiskowym
Szkoła prowadzi edukację w zakresie szkoły podstawowej (klasy 0-VI) i gimnazjum. Dzieci przywożą ze sobą książki i zeszyty kontynuując tok nauki ze swoich macierzystych szkół. Na zakończenie pobytu uczniowie otrzymują zaświadczenie potwierdzające uczęszczanie do szkoły oraz wykaz ocen, które otrzymali w trakcie nauki z poszczególnych przedmiotów.
Młodzi kuracjusze korzystają również z wielu zajęć pozaszkolnych takich jak wycieczki piesze po Kudowie-Zdroju, gry i zabawy edukacyjne, konkursy plastyczne, imprezy sportowe, ogniska, zajęcia teatralne. Zajęcia pozaszkolne mają charakter edukacyjny. Mają one na celu zwrócenie uwagi dzieci na ich zdolności ale również pomóc jak radzić sobie z tęsknotą za bliskimi i odzyskać wiarę ze własne możliwości. Obuwie – dzieci powinny zabrać ze sobą specjalne obuwie na salę gimnastyczną. Buty typu halówki o niebrudzącej podeszwie.

Profil leczniczy obiektu

alergie
choroby laryngologiczne
choroby reumatyczne
dysfunkcja narządu ruchu
Zameldowanie 12:00 pm
Zarezerwuj 12:00 pm

Ranking

0/5
Brak opinii
na podstawie 0 opinii

Opinie

Doskonałe miejsce
0
Bardzo dobrze
0
Przeciętnie
0
Słabo
0
Odradzam
0

Oceny

Zabiegi
0 /5
Personel
0 /5
Pokoje
0 /5
Wyżywienie
0 /5
Atrakcje
0 /5
0 opinii o kurorcie - Skala od 1 do 0

Dodaj swoją opinię

Zarezerwuj teraz